Retro pociąg, góralska moda i muzyka – tak Zakopane świętowało Dzień Kobiet.
Kolej na Kobiety pod Tatrami – Zakopane świętowało Dzień Kobiet
Plac Niepodległości w Zakopanem wypełnił się muzyką, radością i wyjątkową atmosferą podczas wydarzenia „Kolej na Kobiety pod Tatrami – bezpieczna podróż, wypoczynek i moda w kobiecym stylu”. Wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet przyciągnęło liczne mieszkanki i mieszkańców miasta oraz turystów, a przez cały dzień nie brakowało atrakcji, konkursów i dobrej energii.
Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz, Radosław Konieczny – prezes Fundacji PKP oraz Jolanta Sobczyk – prezes CS Natura Tour, którzy powitali zgromadzonych gości i złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyła również zastępca burmistrza Zakopanego Iwona Grzebyk-Dulak, podkreślając rolę kobiet w życiu społecznym i lokalnej społeczności.
Tego dnia symbolicznie to właśnie kobiety rządziły miastem. Każda z pań uczestniczących w wydarzeniu otrzymała symbolicznego tulipana, który stał się miłym akcentem podkreślającym wyjątkowy charakter Dnia Kobiet.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody góralskiej przygotowany przez zespół Giewont, który zaprezentował piękno podhalańskiej tradycji w niezwykle barwnej i dynamicznej formie i w którym wzięła również udział Najśwarniyjsa Górolecka Martyna Kasprzycka.
Całe wydarzenie z energią i humorem poprowadzili Katarzyna Stachoń-Rylka oraz Grzegorz Bochnak, którzy przez cały dzień angażowali publiczność do wspólnej zabawy.
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji – konkursy, animacje i gry dla dzieci i dorosłych, degustacje regionalnych przysmaków oraz liczne aktywności przygotowane przez partnerów wydarzenia. Swoje strefy przygotowali m.in. Natura Tour, Straż Ochrony Kolei oraz WARS, który zadbał o gastronomiczną stronę wydarzenia. Nie brakowało również konkursów związanych z koleją, tradycją regionu oraz Dniem Kobiet.
Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia był koncert Tomasza Pacaka z zespołem Groovebox, który porwał publiczność energetycznym występem. Wśród utworów wybrzmiała także piosenka „Bo jak nie my, to kto”, która stała się symbolicznym podsumowaniem wydarzenia – podkreślając siłę, energię i wyjątkową rolę kobiet.
„Kolej na Kobiety pod Tatrami” pokazała, że kolej może łączyć ludzi, tradycję i dobrą zabawę, a Plac Niepodległości w Zakopanem na jeden dzień stał się miejscem, gdzie kobieca energia zdecydowanie nadawała ton całemu miastu.





















































































































